Na svadobné pozvánky si dohliadnite sami a prísne

Pozvánky na svadbu sú podľa mňa veľmi dôležitou súčasťou tejto „akcie“, pretože ide o akýsi prvý dojem. Ja som urobila jednu obrovskú chybu. Nepočítala som totiž s tým, že keď firme, ktorá bude pozvánky graficky upravovať a tlačiť, jasne a presne vysvetlíte, čo na pozvánkach chcete a čo nechcete mať, môže svoju robotu odfláknuť tak zásadným spôsobom.
Ženích a nevesta sa bozkávajú pri západe slnka a stoja vo vode.jpg

Na čo si dať pozor

Len v skratke, na pozvánkach bolo použité iné písmo, text bol napísaný s chybami, papier nemal správnu gramáž, teda takú, akú sme si objednali, perleťový papier nemal s perleťou nič spoločné a namiesto lesklého, sme dostali matný papier. Vrcholom bolo to, že namiesto mena Martin, bolo na pozvánke uvedené Maťko. Proste des a hrôza!!!Ženích a nevesta stoja na kopci a držia sa za ruky.jpg

Ak sa chcete vyhnúť takýmto „nedorozumeniam“ (tak to totiž popísali vo firme, ktorá nám pozvánky tlačila), dajte si záležať na týchto veciach:

  1. Potom, ako agentúre odošlete všetky svoje požiadavky a inštrukcie, podotýkam, že musia byť skutočne presné a podrobné, sa uistite, či druhá strana naozaj všetkému dobre porozumela. Proste sa vyhnite komunikačnému šumu. Verte, že ten šum môže byť u niektorých ľudí hlasnejší ako techno koncert vo vedľajšej dedine.
  2. Nikdy si bez ukážky nenechávajte tlačiť plný počet pozvánok. Už na začiatku sa dohodnite, že chcete najprv vidieť jeden reálny kúsok. Na základe vašej spokojnosti alebo nespokojnosti následne urobíte prípadné úpravy, necháte si zaslať ďalší kúsok na ukážku a až keď budete spokojný na tisíc percent, tak si necháte vytlačiť všetkých XY pozvánok a aj za nich zaplatíte.
  3. Veci ohľadom platby a prípadných úprav si vždy poistite zmluvou. Inak s firmou nepohnete doľava ani doprava.
  4. Na pozvánky nenechávajte dohliadať nikoho iného, teda mamu, otca alebo sestru. Čo chcete, to viete najlepšie vy. Naozaj, dajte si povedať, a v tomto smere neverte nikomu.