Pribúdajúci vek alebo ako zostať fit, schudnúť a nepriberať

Prirodzenou súčasťou nášho tela je fakt, že čím budeme starší, začne sa náš metabolizmus spomaľovať a pomalšie sa začnú spaľovať tiež tuky, ktoré prijímame z pravidelnej stravy. To môže mať za následok priberanie, každopádne však to, že spaľovanie tukov už nebude takou samozrejmosťou a pomerne jednoduchým princípom, ako keď sme boli o cca 20 rokov mladší.

Atraktívna žena, štíhla, fit, pri vode.jpg

  • Pokiaľ pre niekoho viditeľnejšie tukové zásoby nie sú zásadný problém, mal by vedieť, že nadmerné množstvo uloženého tuku v tele môže napádať takisto orgány ako pečeň, srdce či cievy, výnimkou nie je ani hrozba s názvom diabetes.

Doporučeným návodom môže byť aj v tomto prípade pravidelný pohyb, ten rozhodne neuškodí, avšak ani tento spaľovanie nemusí urýchliť do želanej podoby, najmä ak sme v pokročilom veku. Od tridsiateho roku života sa začne spomaľovať svalstvo, s ním aj metabolizmus, pričom neželaný efekt môže byť viditeľný už v štyridsiatke, o to náročnejšie je chudnutie v päťdesiatke, atď.
Dodržiavať relatívne zdravý životný štýl je samozrejme doporučenou cestou naďalej, avšak o niečo väčšiu pozornosť pravdepodobne budeme musieť začať venovať nášmu pravidelnému stravovaniu respektíve tomu, z akých potravín (živín) sa skladá. Bude potrebné mať vytvorený istý systém, prípadne dodržiavať vhodnú diétu.

Skupinové cvičenie, humor, vonku.jpg

  • Tu je samozrejme istým faktorom to, v akej budete kondícii, respektíve či budete mať nadváhu alebo sa len budete snažiť zostať fit, prípadne zhodiť dve kilá, meniť tuky na svalstvo, atď.

Každopádne vo všetkých prípadoch môže pomôcť keto dieta bohatá na príjem bielkovín s obmedzením vyššieho príjmu sacharidov. Bielkoviny sa zaručia o dostatočný prísun energie, posilnenie svalovej hmoty a znížený prísun sacharidov dokáže v tele vytvoriť tkzv proces ketózy, kedy telo začne za primárny zdroj spaľovania považovať tuky, respektíve tukové bunky.