Ako správne zariadiť kuchyňu

Kuchyňa je miesto, kde sa stretáva celá rodiny. Nemusíte patriť ani k vášnivým kuchárom, ak sa však zamyslíte, koľko času trávite práve v tejto miestnosti vášho bytu, zistíte, že ide o naozaj frekventovanú časť príbytku. Jesť potrebuje každý, takže si v nej minimálne natriete chlieb, vezmete jogurt z chladničky, alebo pripravíte kávu. Preto, by ste si mali kuchyňu zariadiť čo najlepšie.

pánev

Dominantným prvkom v tejto miestnosti, je vždy kuchynská linka. Tá by mala byť dostatočne veľká, aby sa vám na nej ľahko pracovalo. V prípade malých bytov, by ste mali linku uprednostniť pred ostatným nábytkom, verte že to oceníte. Na pracovnú dosku sa snažíme neukladať žiadne veci. Práve väčšie rozmery nás k tomu často lákajú. Zrazu si však uvedomíte, že sa vám na ňu nezmestí ani lopár na nakrájanie zeleniny a o hrniec s rezancami ani nebudeme hovoriť. Preto sa vždy snažte, aby sa na kuchynskej linke nachádzali iba nevyhnutné potreby, ako napríklad stojan s nožmi, chlebník, a papierové utierky.

kuchynská linka

, prispôsobte tomu aj svoju kuchyňu. Zadovážte si najmä kvalitný sporák a rúru, pretože sa vám určite zídu. Nešetrite na panviciach, hrncoch a pekáčoch. V obchodoch dostanete nespočetné množstvo extrémne lacných kuchynských pomôcok. Po prvom umytí nekvalitného plechu na pečenie, však budete veľmi nepríjemne prekvapení. Vrchná farba sa zoškriabe a pri druhom použití tieto miesta zhrdzavejú. V prípade nekvalitných panvíc, vám navyše hrozí aj zdravotné riziko. Okrem toho sa vám na nich nikdy nepodarí pripraviť dokonalý steak, alebo iba obyčajnú praženicu.

kuchyně

Police, linka a iné skrinky v kuchyni, by mali slúžiť čo najpraktickejšie. Ak sa budete chcieť dostať ku hrncu, ale pritom budete musieť preložiť desať iných predmetov, verte že na to po chvíli stratíte nervy. Snažte sa preto všetko usporiadať tak, aby ste nemali problém s vyberaním a odkladaním vecí. Pamätajte, že menej je viac, a to platí aj pri kuchyni.