Čo nesmie chýbať v našej domácnosti?

Čo by teda nemalo chýbať v každom domove či domácnosti? No predsa spoločenské hry. Nie, nebojte sa, nejdeme tu rozprávať o stolových hrách alebo o typoch stolových hier. Teda, o bežných doskových či kartových hrách. Ale v správnej domácnosti, kde sa pohybujú deti, je veľmi dobrým prostriedkom na zábavu aj istý druh stolových hier. Aký?

hokej

Hokejový turnaj začína

Tak ako každý rok a každú sezónu sa začínajú majstrovstvá v ľadovom hokeji, čo je mimochodom veľká udalosť pre slovenský národ, taktiež si môžete usporiadať majstrovstvá v ľadovom hokeji u vás doma.
Ako na to? Jednoducho. Stačí si zakúpiť,zohnať alebo požičať hru, ktorú jednoducho položíte na stôl. Ide o stolný hokej. Možno niekto povie, že to je staromódne alebo že je to nuda. Nuž, existujú rôzne variácie tejto hry. Od klasického malého stolového hokeja, až po veľkých hokej značky Stiga. Tento stolový hokej má oveľa širšie možnosti taktizovania, pretože okrem väčšej plochy, ktorú nám ponúka, má aj pohyb hráčov oveľa pestrejší. Napríklad obranca dokáže ísť pre puk až za vlastnú bránku. Alebo brankár sa nehýbe len jednoduchým pohybom doprava- doľava, ale taktiež je možné ho ovládať nezávislou samostatnou práčkou a môže prihrávať svojim spoluhráčom. Jediné na čo si treba dávať pozor pri tejto hre je, že nesmiete zlomiť, či odlomiť hráča. Pretože náhradné diely pre takéto typy hier sú buď drahé, alebo ich nie je dostatok na bežnom trhu. Takže odporúčame hru kúpiť rovno s náhradnými dielmi, pokiaľ to daný obchod umožňuje. Pokiaľ nie, tak už ostáva zakúpiť iba lepidlo, ktoré zvládne takýto typ náročného spoja.

hokejka

A čo keď ma nebaví hokej?

Nuž v tomto prípade môžete siahnuť po rôznych ďalších možnostiach stolových športových hier. Od klasického maličkého futbalu, až po basketbal. Možností je veľa, záleží na nás, čo máme práve chuť hrať. Lepšie povedané, v čom práve ideme usporiadať naše malé majstrovstvá.