Koniec Adobe Flash Player

Na konci 2020 prestaneme s aktualizovaním a distribuovaním Flash Playera. Tvorcom obsahu odporúčame, aby svoj obsah tvorili alebo presunuli na nejakú inú platformu“. Vyhlásila spoločnosť Macromedia ktorá tento softvér vytvorila. Poslednou verziou flash player-a je pre Windows a Mac OS X 11.8.800.94 a pre Linux 11.2.202.297. Prehliadače ako Google Chrome a Mozilla Firefox už od roku 2018 podporujú tento prehrávač iba po povolení užívateľa. Prehrávač sa používal na prehrávanie hier a videí na prehliadačov.

aplikace

Rozhodnutie o konci tohto softvéru padlo na základne rozhodnutia spoločnosti Macromedia spolu s inými partnerskými spoločnosťami ako Apple, Google, Facebook, Microsoft a Mozilla. Spoločnosť Apple odmieta spolupracovať s Adobe už od roku 2010. V operačnom systéme OS X aj po nainštalovaní tohto doplnku ostáva vo výslednom nastavení predvolene vypnutý. Samozrejme hry sa budú môcť aj naďalej spúšťať avšak už to nebude cez softvér od spoločnosti Adobe, ale hovorí sa o iných programoch ako je HTML5 poprípade WebAssembly či WebGL. Hovorí sa ešte o potenciálnej hrozbe a to o takej, že po zániku samotnej aplikácie má dôjsť k miliónu hacknutým počítačom.

pdf

Za niečo viac ako 1 rok Adobe skončí a samotní užívatelia niesu s týmto rozhodnutím od vývojarov spokojní. Každý je zvedavý ako to napokon bude s prehrávaním rôznych vecí v prehliadačoch bude. Je potvrdené že sociálna sieť Facebook bude po skončení Adobe spolupracovať s HTML5 kde sú už dostupné desiatky titulov. Nuž, všetci sú zvedavý ako to so softvérom nakoniec dopadne pretože spoločnosť vyhlásila že keď ju už nikto nebude podporovať, prestane vydávať bezpečnostne aktualizácie, a aktualizácie ktoré budú naďalej podporovať plynulý chod softvéru. Mobilné platformy nepodporovali samotný Adobe Flash Player už vlastne od samého začiatku sprovoznenia tejto aplikácie.