Naučte sa hrať na husle!

Poďme zistiť, kde a ako sa môžete naučiť hrať na husle a čo k tomu potrebujete.
Je jednoduché ovládať takýto nástroj ako husle?
·         Husle majú iba 4 struny, na rozdiel od gitary, ktoré majú 6.
·         Husle sú držané výhradne bradou a zvuk sa extrahuje prstami.

housle

Ak si ako laik  vezmete husle a pokúsite sa niečo zahrať, potom je nepravdepodobné, že vydáte niečo iné ako len otravné pískanie. Naučiť sa hrať na husle nie je založené na získavaní vedomostí ale predovšetkým na školení zručností. Ak chcete hrať na hudobné nástroje, musíte mať hudobný sluch. Pre husle to platí viacnásobne. Ak ho nemáte, naučiť sa hrať na husle bude veľmi ťažké.

noty

Tí, ktorí vedia hrať na gitare, klavíri alebo na akomkoľvek inom hudobnom nástroji, to budú mať jednoduchšie, pretože už majú vyvinutú zručnosť vnímania zvuku a hudobných tónov.

Kde sa začať učiť hrať na husle?
Najskôr Vám odporúčame si uvedomiť, či ste pripravení venovať veľa času a úsilia na vzdelávanie. Mimochodom, učenie môže trvať roky.  Ak ste ochotní stráviť roky ovládaním takého hudobného nástroja ako husle, potom sú tu základné možnosti:

housličky

1)      Hudobná škola pre husle.
Najbežnejší variant vzdelávania. Hudobné školy sa zvyčajne vyučujú už v ranom detstve.
2)      Individuálne stretnutia s učiteľom. 
Táto možnosť je vhodnejšia pre dospelých, pretože väčšinu práce vykonáva samotný študent. Učiteľ dáva cenné pokyny a opravy na hodinách. Ak už máte základné znalosti o hudbe a už ste na niečom hrali, určite to urýchli učebný proces.
3)      Samostatné učenie hrať na husle. 
Musím povedať, že sebaovládanie je najnepopulárnejší a časovo náročnejší proces ale súčasne je k dispozícii a výsledok závisí iba od vás. Nie je veľa materiálov na samo štúdium čo sa týka hry na huslí, na rozdiel napríklad od učenia hrať na gitaru. Samo štúdium sa väčšinou podarí len tým najzodpovednejším ľudom, ktorí majú mimoriadne silnú túžbu naučiť sa hrať.