Ako ušetriť v dnešnej dobe?

V dnešnom svete nestrávime jediný deň v mesiaci bez toho, aby sme za niečo nezaplatili. Platí sa úplne za všetko, niekedy až za absurdnosti. Bez platenia by sme nemali ani len chlieb alebo rožok, nemali by sme právo najesť sa. Preto je teda pochopiteľné, že každý zodpovedný človek rozmýšľa nad menším šetrením
šetření do pokladničky
Ako minúť čo najmenej peňazí, ako dosiahnuť, aby nám zo zárobku niečo zostalo? Platíme za teplo, vodu, jedlo, za tieto pre život samozrejmé a dôležité veci a ako keby toho nebolo málo, platíme aj za veci, na ktoré platíme dane a mal by ich za nás platiť štát. Ale ten má iné záujmy ako starostlivosť o čestných a snaživých občanov.
sleva 25%
• Nadávaním a kritikou vám však teraz moc nepomôžem, preto sa vráťme do reality a nájdime nejaké reálne riešenie.
1./ Snažme sa nerobiť si dlhy. Žiadajme a kupujme iba to, o čom vieme, že si to môžeme dovoliť. Nemusíme si kupovať drahé veci a ani ich brať na splátky. Zdá sa nám, že ak kúpime tovar na splátky, máme ho skoro zdarma, no zbadáme sa až po polroku, kedy budeme musieť mesačne poctivo hradiť nemalé čiastky a akonáhle by sme to hradiť nestihli, okamžite nám hrozí pokuta a napomenutie, akoby sme boli nejakí vyvrheli. Takýmito záväzkami nebudeme mať peniaze pre seba nikdy.
2./ Premyslime si a poprípade zaznačme do notesu vopred sumu, ktorú môžeme chceme za mesiac minúť. Je dôležité spraviť si v týchto veciach poriadok. Inak sa nám bude pravidelne stávať, že mesačne minieme viac, ako sme očakávali a mali v pláne. A to zasa speje k tomu, že nám nič nezostane.
zlaté váhy
3./ Nekupujme zbytočnosti, aj pokiaľ nás zlákajú nízkou cenou. Všimol som si, že ľuďom stačí ukázať pomocou letáku alebo reklamy akciu, zníženú cenu a okamžite sa zaplní celý obchodný dom, len aby niekto nezostal pozadu. Lenže, potrebujeme tie veci? Naozaj ich potrebujeme? Aj tak za ne nakoniec zaplatíme dosť a kúpime i kopec iných, pravdupovediac zbytočností. Akcia, neakcia, pokiaľ ten tovar nepotrebujem, nebudem ho kupovať. Radšej si z času na čas kúpim niečo drahšie, ale využiteľnejšie.