Ako vypočítať správnu sumu úspor pre váš rozpočet


Vytvorte rozpočet
Začnite tým, že uvediete svoje stabilné mesačné príjmy, rovnako ako všetky výdavky. To zahŕňa všetko, od vašej mesačnej splátky hypotéky až po účty za kávu. Najlepšie je, ak sa vrátite o niekoľko mesiacov dozadu. Minimálne by ste mali zahrnúť posledné tri mesiace. Ale návrat späť šesť mesiacov, alebo dokonca celý rok, môže poskytnúť oveľa väčší prehľad.

rozpočet

Základnou myšlienkou tohto kroku je urobiť realistické zhodnotenie vašich príjmov a výdavkov. Nebojte sa, ak sa čísla zdajú byť nepríjemné. Jediným cieľom tohto kroku je vytvoriť základnú líniu. Je to len východiskový bod pre budovanie vášho rozpočtu.

Môže to byť nepríjemné, ale existujú rozpočtové aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť urobiť to za pár minút. Prepojením účtov výdavkov a príjmov s aplikáciou sa analýza dá urobiť aj za pomoci tejto šikovnej aplikácie.

Analyzujte svoje výdavky
Či to robíte manuálne alebo pomocou aplikácie, mali by ste sumarizovať svoje výdavky. Vytvorte kategórie výdavkov, ako napríklad hypotéku, platby za auto, služby, potraviny a zábavu.
Usporiadaním výdavkov do kategórií dosiahne dva dôležité ciele:

  • Umožní vám presne vidieť, kde sa vaše peniaze pohybujú (čo môže byť prekvapujúce)
  • Budete môcť vykonať úpravy v jednotlivých kategóriách

Akonáhle viete, aké sú vaše mesačné výdavky v každej kategórii výdavkov, zoskupte svoje výdavky do troch kategórií:

  1. Nevyhnutné pevné výdavky– zahŕňajú základné životné náklady, napríklad nájomné, zdravotné poistenie a splátky
  2. Potrebné variabilné výdavky– jedná sa o položky, ktoré potrebujete, ale ktoré sa líšia v množstve. Zahŕňa potraviny, benzín a niektoré služby.
  3. Nepovinné výdavky– táto široká kategória zahŕňa všetko ostatné a je žiaduca, ale nie nevyhnutná. Zábava a stravovanie sú dva hlavné príklady.

obchod

Nie je veľa, čo môžete urobiť s potrebnými fixnými výdavkami. Môžete však pracovať na postupnom znižovaní potrebných variabilných výdavkov. Napríklad môžete nastaviť cieľ znížiť náklady na potraviny o 10 percent a služby o 20 percent.