Cíťte sa ako doma


Máte niekedy pocit, že sa u seba doma cítite skôr ako na návšteve? Ak áno, určite to nie je príjemný pocit. Zmeniť to však môžete iba vy.

obývák
 
Veľmi veľa ľudí si svoj domov v podstate nezariadi podľa seba. Možno ste sa aj vy pristihli pri tom, že ak napríklad vyberáte vhodnú farbu stien, premýšľate čo na to povedia vaši kamaráti, ktorí majú byt ladený do zemitých farieb. Po chvíľke si spomeniete na svojich rodičov, ktorí nemajú radi modré odtiene a nakoniec si poviete, že svoju obľúbená a milovanú fialovú, si radšej nekúpite, pretože tá bola v móde pred rokom. No a z obchodu odchádzate s vedrom farby v žltom tóne s pieskovým nádychom. Divíte sa potom, že sa u seba necítite ako doma?

ložnie
 
Základom je zariadiť si všetko tak, ako sa to páči nám.Vykašlite sa či boli niektoré farby v kurze minulý rok, alebo celé desaťročia dozadu. Taktiež si uvedomte, že ak niečo vyzerá dobre na obrázku, u vás doma to tak nemusí byť. Ak má vaša kamarátka na stolíku v obývačke modernú sošku žirafy a celý byt ladený do čierno bielych farieb, nezopakujte to len preto lebo sa vám to páči u nej.
 
Pri tom ako si budete svoj byt zariaďovať, myslite tiež na celkové pohodlie a útulnosť.Rôzne dekorácie a módne bytové doplnky, síce vyzerajú esteticky a interiéru dodajú istý šmrnc. Ak sa však pozrieme na ich praktickú stránku, také svetlé to už nebude. Socha od neznámeho umelca umiestnená v strede obývačky vás bude najskôr iba rozčuľovať pri každom vysávaní a umývaní podlahy. Taktiež iracionálny stojan na víno, ktorý je prázdny, alebo slúži na odkladanie starých novín, môže byť štýlový, ale v skutočnosti z neho len budete utierať prach a neustále ho prekladať, aby ste ten prach utreli aj pod ním. Stavte preto skôr na jednoduchosť a praktickú stránku veci.

kuchyně
 
Na čo by sme teda mali pri vytváraní svojho domova myslieť? Iba na seba. Pretože vo vašom byte nebudú tráviť čas vaši priatelia, rodičia a ani bytoví dizajnéri.