Chcete kúpiť mobil z bazáru? Preverte si tieto detaily!

Bazáre nevymierajú. Potreba týchto služieb je prakticky nemenná, v dnešnej dobe mobilných zariadení dokonca ešte potrebnejšia. Vysokej návštevnosti sa tešia hlavne online bazáre, ktoré sú zároveň silnou konkurenciou tých v kamennej podobe, avšak niektoré veci ako napríklad spomenuté mobilné zariadenia, tie by sme mali nakupovať na vlastnej koži, respektíve byť priamym a hlavne pozorným svedkom toho, čo vlastne kupujeme a za čo ideme dať naše peniaze.

bazar

Elektronická forma bazárov je síce veľmi rozšírená a povedal by som, že konkurenčný boj vyhráva, no potreba kamenných prevádzok tu zostáva hlavne kvôli spomenutej situácii, kedy ideme nakupovať z druhej ruky práve citlivú elektroniku, akou sú mobily či prenosné zariadenia. Tým, že dané zariadenie niekto pred nami už určitú dobu používal, tým tu je vlastne riziko, že tovar nemusí byť v 100 % funkčnom stave, na druhej strane nás však láka sympatická a prístupnejšia cena a to najmä v prípade drahších a namakanejších modelov. Ale nikde nie je takisto pod prísahou isté, že daný produkt pokazený byť musí, vlastne môže fungovať bezchybne do posledného detailu. Každopádne to treba preveriť skôr, než za neho zaplatíme.

mobil

  • Svoju pozornosť zamerajte na rôzne škrabance a odreté miesta. Podľa toho si vytvoríte predstavu o jeho predchádzajúcom majiteľovi a štýle, akým mobil používal. Dal ho do bazáru preto, že chcel novší model a potreboval peniaze, alebo skrátka preto, že daný mobil si už zažil viacero porúch dôsledkom zlého zaobchádzania?
  • Nezabudnite preveriť konektory na vstup slúchadiel, pamäťovej karty (SD card), v neposlednom rade vstup pre kartu SIM.
  • Nebojte sa na mobile spustiť nejakú aplikáciu a otestovať displej i zvuk.
  • Skúste požiadať známeho, aby vám na daný mobil skúsil zavolať, či má dobrý signál a nepoškodený mikrofón či interný reproduktor.