Chcete vyraziť na cestu s priateľmi do Rakúska? Do osobného vozidla sa nevojdete?

Ak sa vám ale nepodarilo splniť si niektoré sny o diaľkach už v detstve, môžete s tým začať napríklad hneď teraz a je jedno, koľko rokov vám ukazuje kalendár. Veď sa nemusíte vypraviť rovno na koniec sveta alebo za polárny kruh. Veľa krásneho vás čaká aj doma alebo stačí len prekročiť hranice s našimi susedmi a ste hneď v inom svete. Vylepšíte si tak svoje jazykové znalosti a spoznáte celkom inú kultúru.
Chcete vyraziť na cestu s priateľmi do Rakúska? Do osobného vozidla sa nevojdete?

cestující autobusu

Potom pred vami stojí otázka, ako prepraviť viac osôb a pritom ušetriť. Odpoveďou môže byť spoločnosť, kde je preprava osob do rakuska v popise práce. Väčšinou majú k dispozícii niekoľko vozov alebo aj minibusov, ktoré si môžete prenajať a podelíte sa tak o náklady. Vybavia za vás všetky potrebné záležitosti, stačí len udať osobné údaje a všetky podrobnosti. Nemusíte riešiť servis ani technický preukaz. Firma všetko vyrieši za vás a k vašej spokojnosti. Vozidlo vám sú schopní pristaviť aj priamo pred váš dom.
interiér autobusu
Ideálne vozidlo pre prepravu osôb

Veľmi obľúbený je temperamentný Fiat Scudo Panorama. Pôvodne to bolo síce úžitkové vozidlo, ale pri jeho riadení vám to tak ani nepríde. Kabína je skvele odhlučnená a svojím pasažierom poskytuje skutočné pohodlie. Interiér je skutočne veľmi komfortný a ponúka všetko dôležité vybavenie, ako sú napríklad úchyty Isofix v druhej i tretej rade. Nájdete tu aj dostatok odkladacích a úložných priestorov, aj sedadlá sú skutočne dostatočne pohodlné pre každého. Súčasťou vybavenia je tiež autorádio s CD prehrávačom, dvoj zónová automatická klimatizácia s výduchmi aj pre druhý rad sedadiel a elektricky ovládané okná predných dverí. Scudo pre osoby je v prevedení Combi, Panorama Family alebo Executive, všetky verzie sú k dispozícii s krátkym či dlhým rozvozom. Pri náraze chráni cestujúcich robustná kabína s riadenou prednou aj zadnou deformačnou zónou. Aktívna bezpečnosť zaisťuje vynikajúcu tuhosť karosérie, ktorej ochranný efekt dopĺňa kvalitný podvozok a systémy ABD s EBD, ktoré sú už v štandarde. Stabilitu vozidla podporuje aj systém ESP. Do štandardnej výbavy je zakomponovaný aj systém HBA, ktorý dokáže v núdzových situáciách umocniť brzdný účinok.
Čo sa týka motorov, sú k dispozícii úsporné dieselové, u ktorých vás milo prekvapí najmä spotreba. Vybrať si možno z troch najmodernejších 16ventilových vznetových motorov typu Common-Rail MultiJet s priamym vstrekovaním paliva s výkonom 90, 128 a 163 k. Do náročnejšieho terénu možné potom zvoliť verziu 4×4.
Ak sme vás presvedčili, potom už vám zostáva len jediné, naplánovať cestu a prenajať si toto auto a vyraziť.