Čo má krtkovanie spoločné s krtkami?

Mnoho ľudí si pri slove krtkovanie pravdepodobne automaticky predstaví malého podzemného cicavca, ktorý spôsobuje na čele vrásky nejednému záhradníkovi. Čo má však táto služba spoločné s krtkami? Možno vás sklameme, ale okrem odvodeného názvu od mena tohto malého zvieratka toho veľa spoločného nemajú. Názov služby krtkovanie https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii/ síce je odvodený od zvieracieho záškodníka, ale to iba z toho dôvodu, že počas vykonávania tejto služby sa zariadenia vkladajú priamo do podzemných potrubí.

kanalizačné šachty

Takže podobne, ako keď si krtkovia budujú svoje podzemné cestičky, aj čistiaci prístroj dokáže prechádzať cez kanalizačné potrubia. Rovnako ako krtko dokáže pretlačiť nahromadenú hlinu von na povrch i krtkovací prístroj dokáže pretlačiť nahromadené nečistoty smerom von a zbaviť kanalizáciu upchatia. Takéto krtkovacie čistiace prístroje sa väčšinou využívajú dva druhy, ktoré sa mierne navzájom od seba odlišujú. Konkrétne ide o prístroj, ktorý je založený na princípe vysokotlakového čistenia alebo prístroj, ktorý čistí na základe elektromechanického čistenia.

záhradný krtko

Vysokotlakový prístroj pozostáva z vodného čerpadla a zapojenej hadice, ktorá dosahuje pomerne dosť dlhú dĺžku. Hadica je zakončená tryskovým ukončením, ktoré si pôsobením silného tlaku dokáže poradiť s akýmkoľvek zatvrdnutým nánosom nahromadených nečistôt. Elektromechanický prístroj je zase súčasťou automobilu, z ktorého sa dá natiahnuť až priamo do kanalizácie. Spolu k vybaveniu elektromechanického prístroja je aj oceľová struna, ktorú dokáže prístroj po zapnutí veľmi rýchlo otáčať. Struna potom rýchlym otáčaním vyvíja i vibrácie, ktoré po vložení do kanalizácie dokážu ľahko rozbiť usadené vrstvy upchatia. Obidva typy čistiacich prístrojov sú skvelým riešením, ktorým sa dá dočiahnuť do rozsiahlych, širokých i úzkych potrubí alebo hlbokých šácht a expresne tým pádom kanalizáciu uvoľniť.