Neberme partnera ako samozrejmosť

Ak už máte manžela, patríte medzi tie šťastnejšie ženy. Mať milujúceho muža je krásne a treba si to aj vážiť a nebrať ako samozrejmosť. Každý deň je úžasný po boku partnera, ale ako v každom vzťahu aj v manželstve nehovoriac, bývajú aj zlé dni a nezhody. Či už vstaneme hneď ráno z postele so zlou náladou alebo nám ju niekto pokazí počas dňa, väčšinou si to zlizne náš partner. Možno je to len malichernosť, alebo dlhodobý problém? Treba si k tomu sadnúť a porozprávať sa. Komunikácia vo vzťahu je strašne dôležitá.

láska

Viem o tom svoje. Lebo v našom vzťahu chýba a to ešte k tomu vychovávame aj spolu dieťa. Týmto všetkým chcem povedať, že by sme nemali brať svojho partnera ako keby nám patril. Je to otec môjho dieťaťa a preto musí byť so mnou až to smrti. Nie, nie nemusí. Uvedomme si to, kým nie je neskoro. Naučme sa usmievať každý deň. Vniesť do domova pozitívnu náladu a nie len dennodenne hučať na každého, kto nám skríži cestu. Snaha sa cení a tá občasná pochvala, že niečo opravil a je šikovný, nám neodkrojí z nosa. Všetko je o zvyku. Aj my sme si zvykli na to, že radšej ideme spať s mobilom v ruke ako by sme mali využiť voľnú chvíľu na trávenie s partnerom.

Nechválim sa stým, práve naopak – obaja o tom vieme, tužíme po sebe, ale nechce sa nám. Sme mladý ľudia a leniví ako dôchodcovia. Nikam spolu nechodíme. Ani do prírody, ani do kina, ani na pivo. Preto sa teším na leto, lebo vtedy sa môžeme spolu vybrať na ihrisko a dať si kávu niekde na terase. Tužím niekam vypadnúť najdlhšie. Svadobná cesta je už v zabudnutí. Či ste na nej boli pred desiatimi rokmi alebo ako my, nikdy. Poznáte to aj vy?

změna

Mám doma všetko, to už dávno viem. Nežijeme síce v prepychu, ale sme šťastní a spokojní a hlavne zdraví. Partnera, ale ani zdravie nemôžeme brať ako samozrejmú vec. Musíme sa naučiť sa o nich pravidelne starať a.Lebo ako partner aj zdravie sa môže z jedného dňa na druhý zmeniť a obrátiť vám život naruby.
Žite svoj život akoby každý deň bol posledný. Myslite na to, že nech už sa stane hocičo, nebudete nič ľutovať a budete si istí, že ste urobili nie len pre seba, ale aj pre ostatných okolo vás všetko najlepšie, čo ste vedeli a mohli.