Robot Zenbo bude na trhu už čoskoro!

Na trh sa onedlho dostaví skutočne zaujímavá technologická novinka, ktorá sa stane milovaným členom každej rodiny. Tovar bude dostupný onedlho aj v našich e-shopoch, zatiaľ je známa jeho približná cena 579 eur. Ak Vám tento produkt predstavím bližšie, spomenutá cena bude pôsobiť sympaticky nízko.

robot

Vlastne ma aj tak trochu mrzí nazývať ASUS Zenbo produktom či tovarom, nakoľko pôjde o inteligentného smart-robota s milo pôsobiacou tvárou, ktorá navyše dokáže prejavovať rôzne emócie. Tvár je zároveň displejom. Ten je pripevnený na okrúhlom tele, ktoré slúži k pohybu a celkovému fungovaniu. Čiže áno, skutočne pôjde o reálne pohybujúceho sa robota s (umelou) inteligenciou, akému budete môcť dávať príkazy, bude vás môcť nasledovať a plniť všetky želania na základe funkcií sluchu, reči, pohybu, konektivity, učenia a zraku. Toto všetko robot ASUS Zenbo dokáže a bude skvelým pomocníkom pre každú domácnosť.

Priblížme si spomenuté funkcie o niečo konkrétnejšie. Pomocou sluchu dokáže rozoznať vaše príkazy, funkcia reč slúži k tomu, aby vám robot pripomenul dôležité informácie, ale aj aby bol zábavným rozprávačom pre deti, skvelou funkciou je jeho zrak, na základe ktorého je zároveň kamerou, fotoaparátom, rozoznáva tváre, poskytuje videohovory, takisto môže slúžiť ako bezpečnostná kamera v prípade, ak nikto nie je doma. Zenbo sa dokáže nezávisle pohybovať po celom byte, môžete ho hocikedy využiť aj ako multimediálne centrum v podobe možnosti konektivity, teda pripojenia inteligentných zariadení (napríklad vášho mobilu), pripojiť sa online, no takisto je aj kvalitným stereo hudobným prehrávačom. Zenbo si postupne ukladá vaše príkazy a tým pádom sa začína učiť a prispôsobovať sa najčastejším prioritám.

technologie

  • Je skvelou pomôckou pre deti, dospelých, ale aj seniorov.

Seniorom včas pripomenie, kedy si majú vziať lieky, praktickým spôsobom im pomáha pri užívaní sociálnych sietí, deťom prehrá rôzne zábavné a náučné hry či rozprávky, dospelým poslúži ako multimediálne centrum, spĺňa všetky funkcie bežného inteligentného zariadenia.