Sprchová miestnosť

Pod sprchovým kútom si nevybavíme len kút sám o sebe, ale aj priestor, ktorý ho obklopuje. Ten sa totiž značnou mierou môže podpísať pod celkovú atmosféru a pohodlie. Zameriame sa preto nielen na sprchový kút, ale na túto miestnosť ako celok. Konkrétnejšie tak na sprchovú miestnosť, ktorá sa stáva čoraz častejším doplnkom moderných interiérov.

· Začnime však najskôr práve súčasťou, akou sú Sklenene sprchove kuty, ktorých premyslený a moderný dizajn značnou mierou ovplyvní všetko ostatné.
velké zrcadlo

Dispozícia sprchovej miestnosti sa výrazným spôsobom podpíše na hodnote bývania, nakoľko je aj v súčasnosti stále považovaná za súčasť luxusnejších interiérov a samozrejme poskytuje svoje iba ťažko nahraditeľné výhody. Rozhodne však v tomto prípade nevravíme iba o otázke vyššej predajnej ceny, ale v prvom rade o našom potešení a využívaní tohto priestoru s vedomím, že je iba náš a dopraje nám dostatok komfortného miesta k pravidelnému osvieženiu sa ako aj hygiene. Sprchový kút môže byť v tejto miestnosti oddelený sprchovou zástenou kvôli estetickej stránke a určitému poriadku. Ostatný okolitý a pomerne veľký priestor je následne možné takisto spestriť, a to napríklad rôznymi menšími dekoračnými predmetmi alebo ideálne kvetmi. Skrátka snažíme sa vytvoriť príjemnú atmosféru, podobne ako v kúpeľoch. Nemusí teda takisto chýbať hudba pustená z najbližšieho prehrávača.
skleněný sprcháč

V takomto priestore následne prakticky k sedeniu a relaxácii nemusí byť potrebné použiť vaňu, v podstate si môžeme sadnúť, nie je v tom žiaden problém. Sprchovú miestnosť ale nemusíme používať iba k pravidelnej hygiene, ale prakticky hocikedy, kedy sa počas dňa budeme potrebovať osviežiť a dobiť energiu, čo oceníme najmä počas horúcich teplých dní, kedy teplota vonku presahuje 30 stupňov. To najkvalitnejšie osvieženie tak budeme mať vždy po ruke.