Súčasné požiadavky pri výbere kvalitnej moto-prilby

V prípade motorkárov a ich pravidelnej jazdy je neodkladne dôležité, aby bola chránená najzraniteľnejšia časť, akou je hlava (a v nej pre život a zdravie dôležité orgány). Preto je neodmysliteľnou súčasťou každej jazdy na motorke vhodná moto-prilba.
Dnešný trh však ponúka široký výber, čo je na jednej strane plus, nakoľko môžeme prilbu detailne prispôsobiť našim kritériám a jazde, ktorú uprednostňujeme. Jazda na motorke, hory, okolitá prírodaNa druhej strane sa vo výbere horšie orientuje, no dôležité je predovšetkým vybrať typ prilbyzodpovedajúci nášmu pravidelnému štýlu jazdy. Okrem toho sú tu však ďalšie vlastnosti, ktoré súvisia s komfortným nosením a modernými technickými parametrami ako v prípade prilieb NOLAN. Dnešným moto-prilbám sú blízke takisto moderné funkcie, ktoré súvisia napríklad s bluetooth konektivitou.
Z hľadiska komfortu je dôležité venovať pozornosť aj výbave prilby a vlastnostiam, ktoré v tomto smere ponúka. To konkrétnejšie znamená, že sa orientujeme napríklad na funkčnú ventiláciu. Kvalitu tejto vlastnosti oceníme najmä pri dlhších trasách a počas letných dní. Vítaným prvkom je takisto slnečná clona alebo šilt. Samozrejme nesmieme zabudnúť prihliadnuť na plexisklo.Dvaja motorkári v čiernych overaloch stoja na ceste

  • Integrované plexisklo musí spravidla poskytovať kvalitný výhľad a k jeho výhodám sa radí fakt, že je ľahko vymeniteľné.

Funkcia Pinlock je v súčasnosti požadovaným a veľmi praktickým riešením, ktoré bráni zahmlievaniu. Vlastne je to taká vložka, čo bráni kondenzácii vody. Pokiaľ však kupujete drahší, respektíve tiež novší typ prilby, táto funkcia býva ich automatickou súčasťou. V prípade, že ju následne potrebujete dokúpiť oddelene, samotná vložka stojí cca 25 eur.
Vráťme sa ešte nachvíľu k ventilácii, nakoľko ide o jednu zo základných požiadaviek pri kúpe kvalitnej prilby. Tento systém totiž dokáže dopriať zdravý prísun vzduchu a súčasne príjemne ochladiť. Ventilácia môže mať až niekoľko úrovní. Vstupné otvory sa väčšinou nachádzajú vpredu, ale drahšie modely disponujú tiež zadnými otvormi.