Zatepľovanie sendvičovými panelmi

Sendvičové zatepľovacie panely sú typické pre ich tenkosť, ktorá môže mnoho ľudí od ich zakúpenia odradiť, pretože predpokladajú, že k správnemu zatepleniu je potrebný hrubý zatepľovací materiál. Avšak sendvičové izolanty sa aj napriek ich nízkej hrúbke vyznačujú skvelými zatepľovacími vlastnosťami izolácie tepla. Sendvičové panely sa delia na niekoľko druhov, pričom základným a najznámejším delením sú PIR panely a PUR panely. Druhý typ panelov – PUR panely sa používali skôr než novodobé PIR panely a sú tvorené látkou, ktorá sa nazýva polyuretán.

Zatepľovanie sendvičovými panelmi

Tieto PUR panely majú okrem úžasných vlastností udržiavania tepla množstvo ďalších skvelých funkcií, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad ich odolnosť voči vode, chemikáliám, hmyzu a iným drobným živočíchom. Často sa používajú na zatepľovanie striech, podkrovia, stropov, deliacich stien, pod obklady a na iných miestach. PIR panely sú modernejším následníkom PUR panelov. Tieto panely sú tvorené z materiálu, ktorý má názov polyizokyanurát a sú známe predovšetkým svojou tenkosťou. PIR panelov sa dá na trhu zohnať niekoľko rozmerov, veľkostí a hrúbok (od 30 mm až po 100 mm). Najčastejšie sa využívajú na zatepľovanie priamych a šikmých stavieb, ktoré sú drevené, betónové alebo oceľové. Konkrétnejšie sa nimi zatepľujú napríklad steny a stropy.

Pokladanie strechy

Obidva tieto druhy panelových sendvičov, PUR i PIR panely, sa vyznačujú dobrými zatepľovacími funkciami a širokými možnosťami využitia v rôznych druhoch priestorov a stavieb. V prípade potreby sa dajú panely upraviť na mieru a prispôsobiť tak viete ich farebné možnosti, druh vyplnenia, hrúbkové rozmery, či upravenie povrchu. Cena sendvičových panelov sa nedá konkretizovať a odvíja sa od ich úpravy, prispôsobenia, zvolenej hrúbky, veľkosti plochy ich umiestnenia a ďalších faktorov. Pre viac informácií o cenovej ponuke je teda potrebné príslušnej spoločnosti podať bližšie informácie, podľa ktorých bude potom schopná odhadnúť a vypočítať predbežné náklady na zatepľovanie.