Žiarovky sa tiež vyrábajú ako LED-ky

Revolúciou nazývame rýchly zvrat udalostí, no takto by sme mohli označiť aj rýchly nástup LED technológie v osvetľovaní, ktorý nastal pred niekoľkými rokmi a na trh priniesol moderné zdroje osvetlenia. V LED technológii sa spájajú výborné vlastnosti ako je úspora energie, šetrnosť k prírode či dlhá životnosť.

mini-led-ziarovka-e27

Široký rozsah použitia vystrelil všetky LED svetelné zdroje do polohy najčastejšie využívaného osvetlenia a postupne vytláčajú halogénové svietidlá. Úspešne tak led žiarovky e14 zaujali ich miesto a dnes sa LED svietidlá objavujú v mnohých priestoroch, či už sú to interiéry alebo vonkajšie plochy. Nahradili všetky druhy svetelných zdrojov, od trubíc, panelov, reflektorov až po žiarovky. Veľmi využívaná je LED žiarovka s päticou E14, čo je štandardný typ objímky, ktoré mali aj predchádzajúce typy žiaroviek, takže výmen za LED-ky pozostáva iba z nákupu žiaroviek, nemusíte meniť celé svietidlo za nové.

Každá zo spomínaných žiaroviek je vybavená čipom SMD, COB či FILAMENT, k dispozícii sú viaceré veľkosti výkonu a tiež dizajnové prevedenia. Okrem toho je v každej z nich zabudovaný CCD driver, ktorého úlohou je zabezpečiť, že žiarovky nebudú po vypnutí preblikávať alebo ešte jemne svietiť, čo sa prejavuje pri lacných výrobkoch. Aj tieto žiarovky sa vyrábajú v odtieňoch bielej farby, neutrálnom, teplom a studenom.

led pas

Dual-White žiarovka poskytuje komfort pri výbere jedného z troch odtieňov bielej farby formou plynulého prechodu, ktorý sa vykonáva diaľkovým ovládačom. Takisto si môžeme navoliť stmievateľnosť či úroveň osvetlenia. Milovníkom retro štýlu vyhoveli aj výrobcovia a na trh priniesli LED žiarovku v edícii RETRO FILAMENT, s tvarom banky a vláknom, typickým pre klasické žiarovky. Funkciu si plnia rovnako dobre ako ich predchodcovia, ale pritom usporia viac energie a majú dlhú životnosť a zároveň chránia životné prostredie.