Ach tá škôlka…

V každom veku sú iné, rastú tak rýchlo až z toho máme hrôzu, zo dňa na deň sa menia ich potreby, mení sa ich život a v neposlednom rade, meníme sa pri nich aj my. A tá zmena začína už u našich najmenších, zmena, ktorá na chvíľu otrasie celou rodinou. Tušíte o čom hovorím? Samozrejme že o škôlke. Nástup do škôlky so sebou prináša veľké emócie rovnako u detičiek ako aj u rodičov. Hlavne mamičky majú z toho slzy v očiach, veď doteraz bol ten ich batôžtek stále s nimi, mali ho pod dohľadom 24 hodín denne, starali sa o neho, dávali mu všetku svoju pozornosť, bol absolútnym zmyslom ich dní a zrazu… taká veľká zmena.

mladšie a staršie dieťa

Nekonečné obavy z toho ako to ich krpec zvládne, obavy z toho že na to možno ešte nie je pripravený – oddeliť sa od mamy, ktorá bola celým jeho svetom. A ten spoločný čas sa tak veľmi kráti, dni utekajú čím ďalej tým rýchlejšie a nástup do škôlky je zrazu pred dverami. Milé maminky, nezúfajte. Všetko je ako má byť, všetko je v najlepšom poriadku. Vaše dieťatko je šikovné a zvládne toho viac ako si myslíte, pretože sa v mnohých veciach bude musieť spoľahnúť samo na seba. Aj keď si zo začiatku určite poplače, je to úplne v poriadku. Zostať zrazu niekoľko hodín bez Vás bude pre neho obrovskou zmenou, no dobrou správou je, že si na ňu zvykne rýchlo.

šťastné dieťa

Nové zážitky, noví kamaráti, nový rytmus života – to všetko ho očarí veľmi rýchlo. Nie je žiadnym tajomstvom, že v mnohých prípadoch zvládajú túto zmenu horšie rodičia ako samotní krpci, obzvlášť teda mamičky vypustia často nejaké slzičky. Nemáte sa čoho obávať, Vaše dieťatko to zvládne tak ako všetci ostatné detičky a jeho úsmev na tvári a radosť z nového Vás o tom už po pár dňoch presvedčí. Aj naďalej pre neho zostanete celým jeho svetom, človekom, ktorý je pre neho najdôležitejší a nikým a ničím nenahraditeľný – zmení sa iba jediné, škôlkou získa nový pohľad na svet, nové možnosti a schopnosť byť o niečo samostatnejšie.