Známe úvahy a riešenia v prípade malej kúpeľne

Ktoré priestory prechádzajú v domácnostiach rekonštrukciou? Na túto otázku sa dá odpovedať len všeobecne, ale určite sa už niektoré domácnosti stretli s prerábaním kúpeľne. Ide totiž o pravidelne využívaný a dôležitý priestor, ktorý nás ale v nejednom prípade obmedzuje svojimi rozmermi. Človek tu preto pri rekonštrukcii musí byť kreatívny a zároveň si uchovať na vec praktický pohľad. Väčšinou však vravíme o snahe ušetriť každý centimeter štvorcový k dobru.

Pozrime sa teda na modelovú, avšak bežnú situáciu, ktorá súvisí s kúpeľňou malých rozmerov. Práve tu sa budeme musieť s riešením priestorov trochu pohrať, dať vyniknúť fantázii, no aj praktickému hľadisku, čo už vlastne bolo spomenuté. Do úvahy sa tak pri rekonštrukcii malej kúpeľne berú aj rôzne detaily.

kúpelňa, vaňa a toaleta

Pozrime sa však na tie, ktoré nám prídu na rozum ako primárne. A to napríklad, či sa rozhodneme spojiť kúpeľňu s toaletou, alebo či ich naopak chceme mať oddelené.

Z hľadiska toho, aby sme získali väčšie priestory, je lepšia tá prvá možnosť, teda prepojiť kúpeľňu s WC, bude to jeden kompletný priestor, jeden funkčný celok. Je to relatívne vhodné riešenie, ak domácnosť obývajú jeden- dvaja ľudia a dokážu sa v tomto priestore vystriedať bez väčších problémov. V prípade záujmu môže byť samotná toaleta oddelená napr. špeciálnym WC obkladom. Ak je však ľudí v domácnosti viac, predsa len je vhodnejšie umiestniť toaletu oddelene.

dievča v sprche

Pri menšej kúpeľni určite príde do úvahy aj otázka, či sem zvoliť vaňu alebo sprchový kút?

V súčasnosti je stále populárnejším riešením sprchový kút, ktorého súčasťou môže byť aj zámok a povrch https://lmmont.sk/produkt/kp624/. Sprchový kút je stále ešte moderným a nadčasovým riešením, čo ale funkčným spôsobom ušetrí miesto a pritom poskytuje pravidelnú hygienu. Vaňa je prvkom, na ktorý už boli naučení aj naši rodičia a myslíme si, že to bez nej nejde, hoci súčasné riešenia trendových sprchových kútov nás presviedčajú o mylnosti tejto zakorenenej predstavy.