Naozaj je to už potom iné?

Naozaj je veta „po svadbe sa všetko zmení“ pravdivá? Tí z Vás, ktorí sú v manželstve už nejaký ten piatok odpoveď určite poznajú no a tí, ktorí nad manželstvom uvažujú a majú z neho nebodaj obavy, ako samozrejmosť? Bude sa ešte vôbec snažiť pestovať náš vzťah alebo to bude brať tak že viac už nemusí? Takéto myšlienky sú celkom prirodzené, predsa len ide o veľkú zmenu v živote, aj keď v skutočnosti je to hlavne v prípade dlhodobo stabilných párov, ktoré si rozumejú – len formalita. Prečo?

svadobný deň

Pretože v naozajstnom pevnom vzťahu sa nezmení nič. Tým nič mám na mysli vôbec nič. Ak si so svojou polovičkou rozumiete, máte sa radi, pomáhate si a rešpektujete sa už pred svadbou, po nej sa to určite nezmení. Svadbou sa Vám spoja životy o niečo hlbšie a Vás bude hriať na srdiečku pocit, že k tomuto mužovi alebo k tejto žene už naozaj patríte. Inak však zostane všetko rovnaké. Ak sú vo vzťahu dvaja rozumní ľudia, ktorí vedia čo od života chcú a čo je v ňom naozaj dôležité, niet sa čoho obávať. Nepochybne prídu aj náročnejšie chvíle, vzťahy a život bohužiaľ nie sú len prechádzkou po ružovej záhrade – no ak sa so svojou polovičkou máte úprimne radi, zvládnete spolu všetko ako pred svadbou, tak aj po nej.

Čo v prípade, ak je už pred svadbou vzťah plný škriepok a nedorozumení, hádok za maličkosti a prevládajú negatívne emócie? Tu je rozumnejšie ešte chvíľu počkať a so svadbou sa neponáhľať, pretože ak dúfate, že sa po nej ako šibnutím čarovného prútika všetko stratí mám pre Vás zlú správu – určite to tak nebude. A ak áno, tak len na chvíľu, kým neopadne prvotná eufória so svadby no potom sa dostaví realita.

hádky vo vzťahu

A čo na záver? Vždy sa riaďte svojimi pocitmi a srdiečkom. Ak nie ste vnútorne presvedčení o tom, že manželstvo je tým správnym krokom, určite sa s ním neponáhľajte. Všetko príde v pravý čas a Vy určie o nič nepríde. Ak je však Vaše vnútro presvedčené o tom, že manželstvo je už len malou čerešničkou na torte vo Vašom vzťahu, tak smelo do toho.