Ako poznať e-shop, ktorému budete dôverovať

Väčšina z nás už má nejaké skúsenosti s nakupovaním cez internet. Nie vždy sme však s nákupom alebo samotným e-shopom spokojní. Mnohí zákazníci majú negatívne skúsenosti, lebo dostali iný tovar, poškodený tovar alebo aj tovar nedostali. Najmä staršia generácia sa obáva zneužitia svojich údajov a radšej nakupuje v klasických obchodoch.

kosmetika

Ako teda rozoznáme kvalitný, poctivý e-shop, ktorý dbá na zabezpečenie vašich osobných údajov. Prinášame vám niekoľko informácií, podľa ktorých poznáte dobrý e-shop, ktorému môžete dôverovať.
● Pozrite sa, či má e-shop zabezpečený certifikát https. V adresnom riadku prehliadača uvidíte ikonu zámku. To znamená, že nikto nemôže získať vaše osobné údaje, ktoré na webe zadávate.

ehop

● Správny e-shop musí mať dobre spracované dva základné dokumenty – Všeobecné obchodné podmienky, ktoré upravujú zmluvný vzťah medzi obchodníkom a zákazníkom, a Zásady spracovania osobných údajov.
● Keď dokončujete nákup, pozrite sa, ktoré položky máte odsúhlasiť. Samozrejme treba, aby ste od súhlasili obchodné podmienky, bez toho to nejde, chráni sa tým obchodník i zákazníci. Avšak e-shop by nemal od vás vyžadovať váš súhlas k oslovovaniu s ďalšími ponukami.

● Ďalším dôležitým bodom je možnosť súhlas odvolať. Keď k niečomu súhlas udelím, musím mať možnosť ho tiež zrušiť. Odvolanie súhlasu má byť rovnako jednoduché ako jeho udelenie. Keď teda e-shop zbiera súhlas jedným kliknutím na zaškrtávacie políčko, nemožno potom zákazníka nútiť, aby jeho odvolanie vypisoval do e-mailu.

nakupování

● Posledná vec je tak trochu hudbou budúcnosti a na webových stránkach e-shopov sa začne objavovať neskôr. Ide o právo na výpis všetkých údajov, ktoré o klientoch obchodník uchováva, právo na ich vymazanie a právo na to byť zabudnutý. Ide o novinky, ktoré sú navyše pomerne náročné čo do realizácie, a obchodníci ich budú postupne dopĺňať.