Umelecké vysoké školy

Aj keď je to naozaj veľký risk, ísť na umeleckú vysokú školu je pre niektorých ľudí naozaj to najlepšie rozhodnutie. Rodičia veľmi často svoje deti odrádzajú od toho, aby išli študovať umenie. Je pravda, že prieskumy hovoria o veľmi vysokej nezamestnanosti, no mali by sme sa na toto orientovať? Nemali by sme skôr podporovať všetkých ľudí v našom okolí, ktorí sa na túto neľahkú cestu dajú?

knihovna
 
Umenie je v dnešnej dobe naozaj veľmi podceňované a študenti takýchto škôl sa často stretávajú s otázkou, čo budú robiť potom. Je jasné, že každý sa chce väčšinou zamestnať v obore, ktorý vyštudoval, no v prípade umeleckých zameraní je to naozaj ťažké. Mnohí ľudia si neuvedomujú, že na väčšinu umeleckých škôl je naozaj ťažké sa dostať. Vyžaduje to nielen veľkú dávku talentu, ale aj (a v prvom rade) obety. Prečo obety? Pretože ľudia, ktorí sa venujú umeleckej činnosti naplno len zriedka majú čas na niečo iné.
 
Tí praví umelci sú zanietení do všetkého, čo robia a umelecké vysoké školy sa ich snažia podporiť čo najviac, ako to len ide. Či už ste sa rozhodli byť operným spevákom, muzikálovým hercom, maliarom, alebo umeleckým architektom. Umenie je niečo, čo by vám nikto nemal zobrať a už vôbec nie vaši rodičia. Ak sa chcete dostať na nejakú umeleckú školu, určite nevynechávajte predprípravné kurzy (ak ich škola poskytuje) a snažte sa zoznámiť so svojimi budúcimi pedagógmi. Veľa sa pýtajte a vnímajte, čo asi na svojich študentoch oceňujú. Nechajte si od nich poradiť, pretože práve oni majú dostatok skúseností na to, aby vás viedli tým správnym smerom.

čtení
 
Jednoznačne sa však nevzdávajte, to je to najhoršie, čo môžete urobiť. Nenechajte sa odradiť, cvičte a trénujte, koľko sa len dá. Nezahoďte svoju šancu len preto, že ste presvedčený o tom, že to nedokážete. Ak je vašou cestou umenie, urobte všetko pre to, aby ste sa mu mohli venovať naplno.