Ako znížiť cholesterol bez liekov

· Poznáme dva druhy cholesterolu. Dobrý cholesterol nám pomáha pri získavaní vitamínov a hormónov a pečeň si ho vyrába sama. Ten druhý zlý sa nám dostáva do tela vďaka potravín ktoré obsahujú nezdravé látky napríklad tuky.

tuk

· V dnešnej dobe poznáme množstvo liekov ktoré majú za úlohu držať hladinu cholesterolu na zdravom bode. Možno si poviete že lieky Vám pomáhajú, a nič iné nepotrebujete. No nie vždy to tak je. Okrem toho že by nám mali pomáhať nám zároveň aj škodia. Niektoré lieky nemusia človeku zabrať a navyše môžu poškodiť pečeň.

sýr

v No cholesterolu tohto tichého zabijaka sa dá aj inak. Stačí Vám na to produkty ktoré máte doma. Napríklad taká bryndza má sebe látky ktoré sú prospešné pre čreva. Okrem toho sú vhodnou pomôckou pre trávenie a odstraňuje zlý cholesterol v tele. Ďalším príkladom môže byť aj domáca kyslá kapusta. Obsahuje vitamíny a vlákniny ktoré pomáhajú pri záživní a žalúdočnými vredom. Približne 20 dg kyslej kapuste by ste mali jesť každý deň aby ste sa zbavili nežiadúceho cholesterolu. Taktiež môžete vyskúšať čaje. Najlepšie na sneženie cholesterolu sú púpavový, žihľavový, alebo lopúchový a taktiež môžete vyskúšať aj kotvičník ktorý je na cholesterol výbornou pomôckou. Ešte chvíľu sa zastavíme pri jedlách. Konkrétne pri zelenine. Možno si poviete že zelenina je otrepaná, ale na cholesterol vôbec nepomáha. Práve naopak. Aby ste znížili hladinu cholesterolu môžete vyskúšať kombináciu paradajky, špenátu, cibuli, brokolice a cesnaku alebo zdravého dresingu ktorý si urobíte z bieleho jogurtu a trochu byliniek.

břicho

v Aby sme sa zbavili tohto tichého zabijaka musíme pre to aj niečo urobiť. Napríklad jesť celozrnné jedla, ryby, alebo chudé mäso a namiesto sladkosti konzumujte viac ovocia a taktiež vymeňte vysoko tučné mlieka a výrobky. Cholesterol taktiež potrebuje optimálnu hmotnosť, a pravidelný pohyb.