Jeden deň bez pripojenia

Ja na tom nie som ešte až tak zle (myslím si, ak som, tak ma opravte :D), pretože keď som s priateľom cez víkend, tak na internet ani nepomyslím. Na facebooku teda nie som niekedy kľudne aj celý víkend a o maily ani nehovorím. Pretože na facebook chodím aj kvôli nemu a hlavne kvôli škole a tá cez víkend nie je. Takže je to tak.

rybář

Skúška

Tak čo vyskúšali by ste to aj vy? Stačí jeden deň, napríklad teraz by sa veľmi hodili, ak by ste napríklad na štedrý deň vydržali bez internetu. Vtedy má byť predsa rodinu spolu a užívať si tú krásnu atmosféru, tak to zažijete naozaj bez omamných rúk internetu. Alebo si môžete zvoliť iný deň, ktorý by vám vyhovoval. Je to len na vás, ktorý si vyberiete, ale treba si vybrať a už ho dodržať, nemeniť počas dňa, ktorý ste si vybrali. Tým sa meria aj vaša odhodlanosť. A pevná vôľa. A tú si treba pestovať!

wifi

Záľuby

Ak ste zvyknutí neustále kontrolovať svoje maily, facebook a podobné veci, tak vás upozorňujem, aby ste si spomenuli na svoje záľuby a na ten jeden deň si toho naplánovali tak veľa, aby ste na telefón, počítač, tablet alebo niečo iné ani nepomysleli. Treba byť zamestnaný a potom vám to príde tak, že to bolo celkom jednoduché vydržať deň bez internetu. Nakoniec sa vám to možno aj zapáči a vy si hlavne spomeniete ako super sa zabávate pri vašich obľúbených činnostiach. Občas to treba každému pripomenúť.

Ak chcete byť sviežejší na duchu, aj tele, môžete si takýto deň naplánovať aj častejšie. Nebojte sa nič nezmeškáte a keď vaši priatelia budú potrebovať niečo naozaj dôležité, tak vám zavolajú. Veď telefón si predsa nechávate zapnutý, volať a prijímať hovory sa dajú.

blondýna

Ja si myslím, že je to dobrý nápad a pomôže vám lepšie a krajšie vnímať svet okolo nás, ktorý je nádherný. Netreba pred ním zatvárať oči. Mali by ste sa naučiť ho vnímať a budete šťastnejší.