Kemping ako dobrodružná dovolenka

Zahoďte predsudky a odhodlajte sa na výpravu bez pátrania po apartmánoch či hoteloch. Ten správny karavan vám poskytne všetko, čo počas oddychu budete potrebovať.

kemp

1.       Miesto. Výhodou je väčšia flexibilita pri hľadaní toho správneho miesta. Žiaden strach, že budete musieť prespať v aute, pretože sa vám nepodarilo nájsť ubytovanie. Karavan ponúka možnosť príjemne si odpočinúť i napriek tomu, že ste do vysnenej destinácie ešte nedorazili.
2.       Hygiena. Mnohé kempy majú vlastné sprchy a toalety, za ktoré sa zaplatí už pri vstupe dovnútra. Netreba mať preto obavy, že sa po celý čas nebudete mať kde umývať.

3.       Príroda. Ďalším plusom kempu je prekrásna príroda naokolo. Či už idete k moru alebo do hôr, turistika určite váš pobyt znamenite spríjemní.
4.       Zážitky. Tou najsilnejšiu emóciou zaiste zostanú zážitky, ktoré počas kempovania načerpáte. Zakladanie ohňa, stanovanie či leňošenie pri knihách sú cennými spomienkami, ku ktorým sa v rozprávaní s priateľmi budete radi vracať.
Istotne sa však nájdu aj nevýhody, ktoré často dokážu od takejto dovolenky odlákať.

1.       Spotreba paliva.Pri ťahaní veľkého obytného prívesu za vozidlom sa črtá aj otázka spotreby paliva. Menšie autá majú problém ich utiahnuť, čo v takom prípade? Minikaravany sú užitočnou voľbou práve pre takýto prípad. Sú malé a praktické, čím sa znížia aj náklady za benzín. Navyše, za takýto príves nepotrebujete žiaden vodičský preukaz vyššej skupiny.

2.       Plné kempy.Mnoho turistov už objavilo jedinečnosť kempovania a kempy preto neraz praskajú vo švíkoch. Do vyhľadávaných oblastí preto nie je najvhodnejšie riešenie brať so sebou karavan. Lepšie je zájsť do miest o čosi ďalej a na vysnenú pláž sa odviesť radšej iba autom. Na horách podobný problém síce hrozí tiež, ale v oveľa menšej miere.

batoh

3.       Veľká investícia.A v poslednom rade je najväčším úskalím nemalá čiastka, ktorú je potrebné do kempovania vložiť. Vlastný karavan, stany, variče či jedlo síce spočiatku vyjdú draho, ale po niekoľkých dovolenkách sa to rýchlo zvykne vrátiť, pretože peniaze za ubytovanie a poplatky ľahko ušetríte.