Led pásy do vašej kuchyne

Kuchyňu v každej domácnosti možno považovať za pracovný priestor. Pravidelne sa tu totiž pripravuje jedlo a to si žiada pravidelne vykonávať tie najrôznejšie úkony… krájanie, šúpanie, preberanie, čistenie,… prácu s potravinami. A aby bolo výsledné jedlo zdravé aj chutné, musíme si dať pozor na všetky dôležité detaily súvisiace s jeho prípravou. No a to sa nezaobíde bez kvalitného osvetlenia v kuchyni.

kuchyňa, bývanie

To znamená, že si potrebujeme detailnejšie posvietiť na potraviny a na konkrétnu plochu, kde s nimi prichádzame do kontaktu. Svetlo, čo by sa upriamilo na tieto konkrétne body. Populárnym a moderným riešením v spojitosti s kuchynskou linkou a osvetlením sa stávajú led pasy. Riešenie s veľmi praktickým dizajnom a s prístupnou cenou pre každého.

Na dnešnom trhu so svetlami nájdete aj v tejto kategórii veľa možností, ktoré sa od seba cenovo odlišujú. No samozrejme následne aj tým, do akej miery sú kvalitné ich čipy, diódy a podklad. Sú to zároveň faktory, ktoré sa môžu podpísať pod ich životnosť. V prípade kvalitných diód sa však ich žiarenie odhaduje až na 40 000 hodín, čo je z hľadiska svetiel naozaj slušná doba, najmä v porovnaní so starými svetlami, ktoré sa ešte nemohli pýšiť predponou LED.

  • Ide o skratku Light Emitting Diode, teda ide o označenie technológie svetiel, ktoré k žiareniu používajú svetlo emitujúce diódy.

led pásy

Led pásiky osadené týmito diódami môžu mať funkčné alebo dekoračné využitie, čo už záleží aj podľa farby diód. Ale tiež napríklad aj podľa toho, či sú tieto pásiky kryté alebo nie. Ak vravíme o ich funkčnom využití v kuchyni, práve tu musíte rátať s tým, že musia byť kryté, nakoľko v tomto priestore môžu prichádzať do pravidelného kontaktu s vodou, parou a vlhkom. A čo sa týka farby svetla, v prípade kuchyne vravíme o funkčnom využití, tým pádom by boli najlepšie diódy, ktoré vyžarujú klasické biele svetlo. Farebné alternatívy a RGB sú vhodnejšie skôr k dekoračným účelom a na zvýraznenie nejakého konkrétneho predmetu.