Menej je niekedy viac

Žijeme v dobe, kedy máme okolo seba stále viac noviniek, ktoré „musíme“ vlastniť, aby sme boli IN. Teda takto sa nám to snaží nahovoriť reklama a my tomu väčšinou veríme a čo je horšie, sa aj podľa toho riadime. Avšak opak je pravdou. Človek nepotrebuje k svojmu šťastiu príbytok preplnený zbytočnosťami.

jídelna

Čo je to ten minimalizmus?
Minimalizmus je život bez stresu a závislosti od potreby vlastnenia, nakupovania všetkých noviniek, na ktoré nás láka reklama. Minimalista si užíva jednoduchosť, pretože vie, že množstvo vecí ho neurobí šťastným. Nemá rád zbytočnosti, starosti a nepraktické veci. Vie, že ušetrí peniaze, ktoré môže minúť hodnotnejším spôsobom. Má dôležitejšie hodnoty, ako vlastniť veci, ktoré sa kopia a zapadajú prachom.
 
Čas na nekompromisnú zmenu
Aj vy pociťujete, že potrebujete svoj príbytok prečistiť a veci v ňom zredukovať ? Dajte si záväzok, že sa zbavíte zbytočností, ktoré nepotrebujete a dlhšiu dobu nepoužívate. Všetky zbytočné veci blokujú pozitívnu energiu, ktorú všetci tak veľmi potrebujeme. Upratovanie a redukcia sa týka aj skríň. Aspoň raz ročne sa odporúča dôkladne prebrať svoj šatník a zhodnotiť, ktoré oblečenie nám už nesedí a zbytočne drží miesto v skrini. Niekedy menej je naozaj viac. Pokiaľ neviete, čo so zbytočnými dekoráciami, ktoré je Vám ľúto vyhodiť, pretože Vás k nim viaže sentiment, je tu jedno odporúčanie. Zabaľte ich a odložte do krabice. V interiéri si ponechajte len pár kúskov a za pár týždňov alebo mesiacov ich obmieňajte za dekorácie v škatuliach. Budete mať pocit nového štýlu. Veď zmena je život.

vila
 
Čo môžete očakávať s príchodom minimalizmu
·        Udržíte si poriadok  v prostredí, kde žijete
·        Poteší Vás menej výdavkov i dlhov
·        Zbavíte sa rozptýlenia a budete sa sústrediť na podstatné veci
·         Zaručene budete musieť menej upratovať
·         Viac voľného priestoru a slobody