Predplatená platobná karta

Jeden zo spôsobov, akými platíme ostatným za tovar či služby, býva predplatená platobná karta. Nejedná sa o peniaze, ktoré máme so sebou v hotovosti. Táto karta býva vítaným spoločníkom a to v mnohých situáciách. Častokrát sa nám totiž stane, že nemáme pri sebe takú hotovosť, akú momentálne potrebujeme a práve vtedy nám príde vhod tento pomocník. Platba kartou má reálnu hodnotu, jedná sa o peniaze, ktoré nie sú v našej peňaženke, ale na našom účte. V peňaženke nám stačí jedine takáto karta a na nej máme so sebou svoj majetok.
virtuální peníze
Takáto predplatená platobná karta sa teda nijako podstatne od klasických nelíši. Jedine tým, že má obmedzený limit a to podľa predplateného kreditu. Ale výhodou môžeme nazvať relatívne nízke transakčné poplatky. Takisto máme možnosť znovu ich „nabíjať“ pomocou internetu. Môžu mať podobu vizitky alebo identifikačnej karty, takže sú praktické, anonymné a teda i relatívne bezpečné.
•        Napríklad v USA sa odhaduje, že takýchto predplatených kariet je v obehu až 300 miliónov! A to len v Spojených štátoch, nepočítame Európu a Áziu.
•        Potenciálny investor sa môže zaujímať o karty vydané spoločnosťou Transbank Limited. Jedná sa totiž o najrýchlejšie sa rozvíjajúcu spoločnosť v Európe, ktorá možnosť predplatených kariet ponúka.
barevné karty
Teraz si skúsme reálne predstaviť, koľko sa denne zrealizuje takýchto prevodov. Aj v USA, i v Európe a Ázii. Určite sa jedná o niekoľko veľa miliárd peňazí denne a to všetko vďaka nenápadných kartičkám v našej peňaženke.
Takže je jasné, že takáto forma platby sa neustále vyvíja a vyvíjať i zdokonaľovať sa bude ďalej.
euro bankovky
A to ani nespomínam, že pomocou účtu na predplatenej platobnej karte si ľudia objednávajú veci i pomocou mobilov, či počítačov. Skrátka pomocou internetu. Dokonca sa jedná o pomaly rozšírenejšiu formu, než platiť osobne kartou pri vztyku z očí do očí. Dnes platba naberá virtuálnu podobu a zatiaľ sa zdá, že je to celkom šikovná a užitočná alternatíva.