Prečo Google a Microsoft majú radi progresívne webové aplikácie?

Nová verzia webového prehliadača Google je vybavená robustným zoznamom nových funkcií. Ale najväčšou novinkou je nová podpora pre PWA, ktoré pracujú s Windows. (Podpora pre systém Mac a Linux by sa mala zobrazovať v prehliadači Chrome 72.)
 
PWA je webová stránka, ktorá môže byť vytvorená tak, aby vyzerala a vyzerala ako nainštalovaná aplikácia alebo aplikácia na smartfóne, tablete, notebooku alebo pracovnej ploche.microsoft.png
 
PWA používajú skripty na spustenie pozadia (súbory JavaScript), ktoré sa nazývajú pracovníci služieb, ktorí ukladajú prostriedky do vyrovnávacej pamäte a umožňujú vyšší výkon. Servisní pracovníci umožňujú vykonávanie offline a prístup k offline ukladaniu. A môžu zobraziť push oznámenia.
 
PWAs sú pre používateľov menším prínosom, ale veľkým prínosom pre vývojárov, značky a podniky.
 
Pretože sa spoliehajú na CSS3, JavaScript a ďalšie štandardné nástroje, môžu byť ľahko portované na iné prehliadače a platformy.
 
tiež podporujú alebo skutočne nahrádzajú stratégiu návrhu mobilného telefónu, kde si môžete vytvoriť pre mobil a potom ho sprístupniť na všetkých zariadeniach.nokia lumi.jpg
 
Keďže obchádzajú obchody s aplikáciami, pomáhajú riešiť problém únavy aplikácií, kde používatelia odolávajú brodeniu do obchodu s aplikáciami, aby našli ďalšiu aplikáciu, ktorú raz vyskúšajú a zabudnú. Keď užívatelia navštívia vaše stránky, môžete ponúknuť inštaláciu na mieste a spustiť ju z tejto stránky pri každej návšteve.
 
Väčšina veľkých predajcov ponúka aplikácie, ktoré umožňujú vernostné a diskontné funkcie, ako aj lepší zážitok z nakupovania. Väčšina zákazníkov týchto maloobchodníkov však nemá záujem sťahovať aplikácie. Môžu bežať pri návšteve obchodu a poskytujú ďalšie funkcie, ktoré bežia ako bežné aplikácie.
 
Rôzne testovacie prípady ukázali, že výrazne zlepšujú angažovanosť, konverzie, interakcie, otvorené sadzby pre push notifikácie a opt-in.