Prečo striebro? Lebo je výborné

Prečo striebro? Lebo je výborné

Mnoho ľudí preferuje zlaté šperky. Nájdu sa však aj takí, ktorí by striebro nevymenili za nič na svete. Pôsobí veľmi elegantne, hodí sa k väčšine iných doplnkov a oblečeniu. Tento kov sa hodí ako pre mužov, tak pre ženy, a to v každom veku. ak teda hľadáte ideálny darček pre svoju partnerku, priateľa, manželku, alebo mamu, už viete čo máte hľadať.

náramek

Lacnejšie no kvalitné
Jednoznačnou výhodou striebra je jeho nižšia cena, ak ho teda porovnávame so zlatom. Aj napriek tomu, ho však radíme k drahým kovom. Nenechajte sa pomýliť tým, že šperky nebudú vyrobené, takpovediac, so stopercentného striebra. Vlastnosti tohto kovu totiž nedovoľujú takéto spracovanie. Preto do neho musia byť pridávané aj iné zložky. Najčírejšie striebro, aké môžete kúpiť je deväťdesiatdva percentná zliatina.

Ideálne na špeciálne príležitosti
Strieborné šperky sú ideálne na príležitostné nosenie. Ak by ste si ich totiž na sebe nechávali stále, teda aj počas sprchovanie, či umývania riadu, mohli by sa veľmi skoro poškodiť. Striebro je náchylné na poškriabanie, avšak pri správnej starostlivosti a používaní, sa nemusíte ničoho obávať.

stříbrný náramaek

Trošku špeciálnej starostlivosti
Ak nejaké strieborné šperky vlastníte, určite si zaobstarajte špeciálne handričky na ich čistenie. Tento kov totiž takúto starostlivosť potrebuje. Časom sa zvykne zanášať, čo spôsobí jeho zmenu farby. Striebro pôsobí najlepšie vtedy, keď sa krásne leskne. No a to dosiahnete iba pravidelnou starostlivosťou.

Aké šperky vybrať?
Pokiaľ chcete šperk na denné používanie, ktorý však viete využiť aj na špeciálne príležitosti, siahnite po strieborných náramkoch. Môžete si vyberať z množstva variácií. Veľmi pekne pôsobí napríklad kombinácia striebra a drahých kameňov. Ak obľubujete skôr výrazné šperky, môžete si zaobstarať náramok väčších rozmerov. Dnes sú v kurze najmä náramky v tvare polkruhu, ktoré na zápästie iba nasuniete.