Úvery bez úrokov?


Na trhu sú aktuálne dve banky, ktoré ponúkajú možnosť vziať si úver bez úroku. Zaplatíte iba toľko koľko si požičiate. Neznie to ako sen? Niekto vám požičia peniaze a ako bonus od vás nebude chcieť žiadny úrok. Veď ani kura zadarmo nehrabe…Je to naozaj  pravda?

mince
 
V oboch bankách ide o pôžičku na malé sumy. V jednej banke však klienti musia zaplatiť poplatok za poskytnutie úveru a to vo výške 2 percentá z celkovej požičanej sumy. Keďže v tejto banke môžete požičať maximálne 1500 eur, zaplatíte maximálny poplatok 30 eur a splatnosť tohto produktu je 12 mesiacov. Prvý úver môžete vybaviť takto, ale ak si chcete požičať viac tak už s úrokom 9,9 percenta, čiže nie je to žiadna výhra, a pri 1500 eurách sa suma navýši o 125 eur.
 
Nedávno prišla s takým istým produktom aj druhá banka. Tá to ma však vymyslené inak. Je štedrejšia a prechádza mnohými zmenami. Zmenila dizajn, logo aj komunikáciu s klientami. Nepožaduje poplatok za poskytnutie úveru a ani žiaden iný skrytý poplatok. Teda v tomto prípade naozaj platí to čo sa „reklamuje“. Pri požičaní 1000 eur so splatnosťou 20 mesiacov, naozaj vrátite tých 1000 eur. To je však aj najvyššia možná čiastka, ktorá sa dá vziať na tento akciový produkt.  Splátky pri najvyššej sume je 50 eur mesačne. Bežne však táto banka ponúka úvery s úrokom 6,6 percenta.

zisk
 
Dobrý marketing a reklama si určite získa veľa nových zákazníkov, u ktorých je potom predpoklad, že služby budú využívať aj v budúcnosti. Spokojnosť na oboch stranách je naozaj vydarená reklama. A ako sa hovorí, aj vlk je sýty a koza celá.
Ale ak vám nevyhovujú tieto produkty pretože ide o malé čiastky, tak momentálne priemerná úroková sadzba na trhu je práve 9,9 percentá, tak je výhra ak nájdete niečo nižšie. Samozrejme je potrebné pozerať aj na ďalšie na prvý pohľad skryté poplatky spojené s jednotlivými pôžičkami a úvermi.