Dať tomu čas alebo do toho ísť?

Na to správna odpoveď ani žiadny matematický výpočet neexistuje, jednoznačnú na to nepozná nikto. Poznám páry, ktorým to vyšlo už po pár mesiacoch zoznámenia sa, v priebehu krátkej doby spolu stihli randiť, bývať, mať dieťatko, už sú manželia a sú spolu šťastní. Na druhej strane ale aj páry, ktoré roky len „fungovali“, žiadny väčší krok okrem spoločného bývania sa nekonal, a nakoniec išli od seba. Tak ako na to? Určite má k tomu čo povedať nielen srdce, ale aj rozum. Samozrejme všetko v primeranej miere. Svojho partnera môžeme ľúbiť akokoľvek, pokiaľ nám rozum našepkáva že ešte nie je ten správny čas na žiadne vážnejšie rozhodnutia, oplatí sa ho počúvať. A v opačnom prípade, keď nám rozum vraví – áno všetko je v našom vzťahu v poriadku, bol/bola by z neho/nej dobrý otec/mama, je to dobrý muž/žena, no naše srdce v sebe nemá dostatok lásky, skrátka ňou nezahorelo,  je lepšie radšej tiež počkať, pretože skôr či neskôr sa to niekde určite odrazí.

milenci

Kedy je teda ten správny čas? Vtedy, keď to tak cítime aj srdcom, aj rozumom. Vtedy, keď sú obaja partneri naladení na rovnakú vlnu. Keď jeden váha, je lepšie tomu nechať ešte čas, na pílu tlačiť netreba, lebo sa zlomí. Pokiaľ ide všetko hladko a obaja cítia, že je to to „pravé orechové“, tak na nič nečakať nemusia, len do toho skočiť rovnými nohami. Príliš dlhá doba spôsobuje väčšinou stagnáciu a rutinu, ktorá sa potom už len veľmi ťažko mení.

vztah

Takže pokiaľ cítite, že je ten správny čas byť naozajstnou rodinou, smelo do toho. Ak to takto vníma aj Váš partner, nie je sa čoho obávať, posunie Vás to niekde úplne inde, dá životu nový rozmer a Vy zistíte, že ste nič lepšie pre svoj vzťah urobiť nemohli. Pokiaľ nechcete nič meniť, nemeňte, najdôležitejšie je, aby ste obaja videli spoločný život rovnakými očami, iba vtedy budete skutočne spokojní.